понедельник, 7 апреля 2014 г.

Хом'яки

Хом’яки (Cricetinae) — підродина ссавців з родини Хом'якові (в шир. розумінні) надряду Гризуни, широко поширені на багатьох континентах. Хом'яки є вихідною групою в еволюції щурових (Arvicolinae), вкл. щурів, нориць, полівок, лемінгів, строкаток та ін.

Факти
Однією з найвідоміших ознак хом'яків є защічні мішки. Зазвичай хом'як, коли їсть, наповнює ці мішки зерном та іншою поживою і несе здобич до своєї домівки, де складає на майбутнє.
Зазвичай хом'яки живуть до трьох років. Хом'яка від хом'ячихи відрізняють в дитинстві піднявши і подивившись на відстань від попки до статевого органу. В самок до 3 мм, в самців 1-1,5 см. Період вагітності короткий і триває до 21 дня, залежно від виду. Самка може народити від 1 до 11 хомячат.Колір самих хомячат можна розрізнити на 3 дні. Чорні помітні бо проростає хутро білі пізніше ростять хутро.
 
 Хом'яки в культурі
Різні види хом'яків нерідко утримують у зоопарках або живих куточках. Важливі вони і як лабораторні тварини (зокрема, "хом'ячок сирійський", Mesocricetus auratus).
В домашніх умовах часто утримують "джунгарських хом'ячків" (Phodopus sungorus). Хом'яки - невибагливі домашні улюбленці. "Домашні" хом'яки живуть в клітках з біговим колесом; оскільки тваринка у природі - рухливий гризун, вона бігає в колесі по кілька кілометрів на день.







 

Комментариев нет:

Отправить комментарий